ליצירת קשר השאירו פרטיכם ואנו ניצור איתכם קשר בהקדם

  עורך דין דיור ציבורי

  עורך דין דיור ציבורי אתי חסן

  כיצד ניתן לקבל אישור לדירת עמידר, או למערכת הדיור הציבורי בישראל בכלל? ההזדמנויות להבטחת דירה להשכרה בדיור הציבורי, כמו גם אפיקי סבסוד במגזר הפרטי, מגוונות. ישנן דרישות לזכאות לסיוע, כמו חוסר יכולת לממן דירה, משפחה יציבה ועמידה בדרישות ההכנסה. אם אתם הגשתם בקשה לדיור ציבורי אבל היא לא נענתה בחיוב, למרות שאתם עומדים בכל הקריטריונים, עזרתו של עורך דין דיור ציבורי חשובה במקרה זה. משרדה של עורכת הדין אתי חסן מתמחה בהגשת ערעור או ייצוג הלקוחות את מול החברות האחריות על דיור ציבורי. כמו כן מתמחה המשרד בכל הקשור בערעורים והשגות על שמאויות לגבי רכישה של בית בדיור ציבורי, עתירות כנגד בגורמים הרלוונטים בבכל הקשור לדייר ממשיך, החלפת דיור לא תקין ועוד.

  אילו תנאים מזכים בדיור ציבורי?

  בישראל מנוצלים כיום שלושה אמצעים עיקריים כדי להבטיח שלאנשים בעלי יכולת כלכלית או תפקודית נמוכה יש קורת גג ראויה מעל ראשם:

  רשת ביטחון חברתית וכלכלית המבטיחה לכל המשפחות גישה למספיק כסף מכל המקורות כדי לענות על הצרכים הבסיסיים שלהן. בין ההטבות המכוסות בביטוח לאומי ניתן למנות דמי מזונות, דמי אבטלה הבטחת הכנסה ועוד.

  סבסוד דיור המוענק על ידי משרד הבינוי והשיכון לקבוצה נבחרת של משפחות על בסיס הצורך המוכח שלהם במקום מגורים בטוח ובמחיר סביר.

  משפחות בעלות הכנסה נמוכה יכולות להגיש בקשה לדירה ציבורית, שהיא דירה בבעלות המדינה המסופקת על ידי משרד שיכון. יחידות אלה נמכרות בדרך כלל לדיירים בהנחות גבוהות כאשר הן הופכות לזמינות.

  עורך דין דיור ציבורי

  עורך דין דיור ציבורי עוזר לכם מול מערכת הדיור הציבורי

  הדיור הציבורי מהווה תחום פעילות חשוב ועיקרי שנותן מענה למשפחות ויחידים ברחבי הארץ מאז קום המדינה ועד היום. הדירות מנוהלות ומתוחזקות על ידי מפעלי דיור ממשלתיים וממשלתיים-עירוניים ומושכרות למי שעומד בדרישות הזכאות שנקבעו על ידי משרד הבינוי והשיכון.  למשרד השיכון יש שורה ארוכה של דרישות (מצטברות) שיש לעמוד בהן לפני שאדם רשאי לרכוש דירת דיור ציבורי בהנחה גדולה.

  דיירי דיור ציבורי שנמצאים אצל אותו ספק דיור לפחות חמש שנים (עמידר, עמיגור וכו').

  בתקופתם כדיירי הדירה הציבורית, לא היו השוכרים מעולם בבעלותם או זכויות כלשהן בדירה או בחלק מדירה בשווי של יותר מ-350,000 ₪ (צמוד למדד).

  התושבים לא זכו לשום סוג של תוכנית למשתכן.

  כל מי שמבקש לרכוש את יחידת הדיור הציבורי שלו חייב להגיש בקשה דרך חברת הניהול ממנה הוא שוכר כיום. הארגון יגיש את בקשתכם למשרד השיכון ויחזור אליכם עם תשובה. רצוי מאוד להגיש את הבקשה בסיוע עורך דין דיור ציבורי מוסמך. לעזרה בהגשת הבקשה צרו קשר עם אתי חסן משרד עורכי דין.

  עורך דין לענייני דיור ציבורי

  שוכר דיור ציבורי השוהה באותה יחידה חמש שנים לפחות ושאין בבעלותו, או בבעלות קרוביו דירה או מקרקעין, זכאי לרכוש דיור ציבורי במחיר מסובסד על ידי הממשלה. במקרה זה מומלץ בעת הגשת הבקשה להשתמש בשירותיו המקצועיים של עורך דין לענייני דיור ציבורי. משרד עורכי דין אתי חסן הוא המשרד לו אתם זקוקים. אתי חסן תלווה אתכם לאורך כל התהליך ותדאג כי הבקשה ושאר המסמכים התומכים בעמדתכם יהיו מסודרים ומוגשים בזמן.

  איך פועל תהליך רכישת דיור ציבורי?

  הזכאים יוכלו לקבל מענק בסיסי ומענק ותק מופחתים משווי השוק החופשי של הדירה כדי להגיע למחיר הסופי. בהתאם לגודל המשפחה ולעלות הדירה, המענק הבסיסי עשוי להיות בין 20% ל-65% מהעלות הכוללת. הוותק של הדיירים נקבע על פי משך הזמן בו התגוררו ביחידה, הפחתת שכר הדירה עולה ביחס לגיל השוכר. לפני נקיטת צעדים כלשהם לקראת רכישת הדירה, יש להתייעץ עם עורך דין לענייני דיור ציבורי על מנת לוודא את זכויות השוכר ולהעניק ליווי משפטי לתהליך הרכישה לשמירה על האינטרסים שלכם. על עורך הדין ליצור קשר עם משרד השיכון ועם משרד המשכנתאות על מנת לוודא את ביצוע העסקה כחוק. עורך הדין ינהל רישום מפורט של כל הבקשות, ואם יידחו, יחקור כל פנייה באמצעות הכלים החוקיים אשר נמצאים בידיו.

  עורך דין לענייני דיור ציבורי

  הסיבות הנפוצות לקבלת עזרה על ידי עורך דין לענייני דיור ציבורי

  ישנן שתי סיבות נפוצות להגשת תביעת פינוי של דיור ציבורי: במקרה הראשון, כאשר שוכר פיגר בשכר דירה והוגשה נגדו תביעה. שנית, כאשר דייר ציבורי נפטר בטרם יש לו הזדמנות לרכוש את הדירה, ובן משפחה (כגון ילד או נכד) שגר עמו בדירה תקופה ארוכה לפני מותו מבקש להיחשב כ" דייר ממשיך" במתחם הדיור הציבורי. על מנת להוכיח את זכאותו להישאר דייר בדיור הציבורי, על קרוב משפחה לפתוח בהליך מנהלי מול הוועדות. אם החברה המשכנת תסרב לבקשתו, הם יגישו תביעה לבית המשפט לפינויו. הלקוח עלול לאבד את זכותו בדירה ללא עורך דין לענייני דיור ציבורי מקצועי המנהל תביעות פינוי שיסייעו לו במשא ומתן מול עורכי הדין של החברה המשכנת. הוכחת משך זמן החיים עם המוריש הוא רק חלק מהאתגר; עורך הדין המייצג את בן הזוג או בן הזוג שנותר בחיים חייב גם להיות בקיא בכל החוקים, הפסיקות, התקנות, ההליכים ותיקוני החקיקה הרלוונטיים. במקרה זה הכי חכם לפנות לשירותיה של אתי חסן משרד עורכי דין.

  דיור ציבורי

  מאמרים נוספים

  הוצאה לפועל עורך דין

  הוצאה לפועל עורך דין - אתי חסן - משרד עורכי דין תפקיד ההוצאה לפועל הוא לגבות חובות של חייבים שלא הצליחו בדרכים אחרות לגבות, והם נוקטים בשיטות רבות לשם כך. כמובן, ישנם מקרים בהם חייבים פשוט לא יכולים לשלם. על מנת...
  להמשך קריאה

  עורך דין לענייני משפחה בחדרה

  עורך דין לענייני משפחה בחדרה עבורכם נושאים כמו גירושין, מזונות, משמורת ילדים וכל הנושאים הכלכליים הקשורים לכך – הפרדה של נכסים משותפים, מכירה או חלוקה של רכוש ועוד, יכולים להיות מלחיצים ולהוות נטל על מערכת היחסים עם בני הזוג, הילדים, שאר...
  להמשך קריאה
  חברת שיווק באינטרנט חברת שיווק באינטרנט